Yürüyüşçü için Eğlenceli Aktiviteler

Yürüyüşçüler için Eğlenceli Aktiviteler

28 Ocak 2019

Yürüyüş, Büyük Bir Maceradır: İşte Bazı Eğlenceler

Yürüyüş büyük bir maceradır – ayaklarınızı en şaşırtıcı yerlere (ve muhteşem manzaralara) götürür. Ancak sadece A noktasından B noktasına gitmekten çok daha fazlası var. Kendinizi korumak için bu yöntemleri gözden geçirin.

Reklamlar

Dut toplama

Sonbahar neredeyse her iklime yenilebilir meyve getiriyor. Yolların, şehirlerin ve kasabaların yakınında bulunan en iyi yamalar hızla kaldırılacak, ancak ormanda birkaç kilometre yürüyüş yapmaya istekli iseniz, neredeyse her zaman yemyeşil yamaları çırpmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Tabii ki orada bazı zehirli meyveler var. Bazen, aradığınız yenilebilir dutlara biraz benzeyebilirler! Bu nedenle, ne seçtiğinizi bildiğinizden emin olun. Olumlu görmüyorsanız, kendi tanımlama becerinizden emin oluncaya kadar bitki kimlik kılavuzu veya daha iyisi gerçek, yaşayan ve nefes alan bir bitki uzmanı getirin.

Balık tutma

Gittiğiniz yerler dışında olduğunuzdan, göl ve derelerin balık olmaması varsaymaya çok hızlı karar vermeyin. Tam tersi, aslında bol miktarda yerli balık var ama sabırlı olmalı ve işinizden zevk almalısınız.

Herhangi bir şehrin tam ortasından geçen bir balıkçılık derecesinden daha çok balık yemeyi tercih ederim. Buna göre, yerel balıkçılık düzenlemeleri halen geçerlidir. Kuralları anladığınızdan ve balıkçılık lisansınızın kullanışlı olduğundan emin olun.

Toplayıcılık

Fıstık ve tohumlardan köklere ve çiçeklere kadar, doğada gerçek yiyecek toplayabilirsiniz.

Çilek ve diğer yabani meyveleri yem avının eğitim tekerlekleri olarak düşünüyorum. Daha derinlemesine inceleyecekseniz, güvenli yaban gıdalarını doğru bir şekilde tanımlama beceriniz konusunda A + ‘ya güvenmeniz gerekir. Oraya gitmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Sağlıklı, dikkatli ve sağduyulu bir dozla başlayın, ardından birkaç yerel bitki yürüyüşü ile uğraşın veya yerel uzmanların liderliğindeki yürüyüşlere başlayın, kendinizi başlatın.

Bazı vahşi hayatta kalma okulları aynı zamanda temel yemlik becerileri öğretecek, ancak bölgenizde gerçekten büyüyen bitkiler ve hayvanlar hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olunuz. Kılavuzunuzla bitki yürüyüşleri, başlamak için iyi bir yer olabilir.

Yamaç paraşütü

Belki yamaç paraşütü yapmak için çıkmanız gereken zoraki şartlarda yükseklere yani dağların ucu bucağı görülmeyen zirvelerine tırmanmanız gerekecek. Ama buna değeceğine emin olabilirsiniz.

Yamaç paraşütünüzü içeren devasa sırt çantasıyla bir dağ yürüyüşü yapma ödülünüz yürüyüşten sonra kuşlar gibi süzülerek başladığınız noktaya dönmek olacaktır. Eğlenceli değil mi?

Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık ve doğa yürüyüşü bir araya geldikleri gibi… İyi, tıpkı düşünebileceğiniz herhangi bir klişe gibi. Orada görmek için çok fazla şey var. Fotoğrafları geri getirmek, o güzelliği diğerleriyle paylaşmanın veya yaşadığınız yerlerle ilgili kendi hatıralarınızı uyarmamanın bir yoludur.

Sadece tek bir uyarı: Fotoğraflarınızla, görmek istediğinizi çekin ve dostlarınıza kemdi gözlerinizden gördüklerinizi duygularınızı aktarırcasına gösterebilirsiniz.

Tırmanma

Bir yürüyüşçü bakış açısından, çoğumuz tırmanıcı kadar tırmanış keyfine varacağız! Ancak, teknik arazide (gerçekten ipi veya güvenli olmanız gereken uzmanlık becerilerine gereksinim duyduğunuzda) girişimde bulunuyorsanız, siz ve partideki diğer herkesin riskleri anladığından ve bunları yönetmek için doğru becerilere sahip olduğundan emin olun!

Otur ve izle

“Bir yere çıkmak”, yürüyüşümüzün en büyük nedenlerinden biridir, değil mi? Ancak bazen dışarıya çıkmak – ve gerçekten orada olmak – bir hedefin yeterli olmasıdır.

Bunu deneyin ve ne düşündüğünüzü görün: Belirli bir yere yürüyüş yapmak yerine, en sevdiğiniz izi vurun ve oturup izlemek için – tercihen izinden çıkmış bir yer bulun. Geçerken ne kadar doğanın sızdığını ve oturup izlemek ve dinlemek için zaman ayırırsanız ne kadarının geri geleceğini görmek sizi şaşırtabilir.

Takip

Hayatta kalma durumunda hayvanları izleyebilmenin çok kullanışlı olacağını hayal ediyorum. Ancak, çoğumuz yürüyüş modundayken hayatta kalma modunda olmadığımızdan, yürüyüşçüler için daha eğlenceli, eğitici bir faaliyettir – tabii ki, potansiyel olarak tehlikeli hayvanların bulunduğu bölgedeki işaretlere her zaman iyi bir şeydir.

Öğrenme

Kitaplardan çok şey öğrenebilirsiniz, ancak açık havadan çok öğrenme konusunda gerçek eller için daha iyi bir okul olmadığını aklından çıkarmıyorum. Açık hava merkezleri, bilim merkezleri, belediye rekreasyon programları ve park tesisleri genellikle öğrenme fırsatlarıyla doludur.

Kuş Gözlemciliğinde, yerel kuşların tespiti veya araştırılması için gezinme, gezinme ve gezinme ile ilgili temel becerileri öğreten gezilerle ya da belirli bir hayvanın yaşam döngüsü üzerine odaklanan gezilerle eşleştirme.

Makale Kategorileri:
Yaşam

Makale Yazarı - Yönetici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir