Site icon Kültür Denizi

Yürüyüşe Gitmek İçin 5 Neden

Yürüyüşe gitmek için 5 neden

Yürüyüşe gitmek için 5 neden

Yürüyüşe gitmek için 5 neden deyince aklımıza bir çok sebep gelebilir. ama en önemliler olmayabilir. Bu makalemizde sizlere neden yürüyüş yapmanız gerektiğini açıklayacağız.

İster kilo vermek, stres azaltmak, ya da başınızı temizlemek ve doğaya gitmek olsun, yürüyüş hemen hemen ödüller sunar. Tamamen yerleşik bir hayat sürmediğinizi farz ederseniz, birkaç temel adım izleyebilir ve hemen yürüyüşe başlayabilirsiniz.

Kanepeden inip izi sürmek için bazı motivasyon arıyorsanız, yürüyüş yapmaya başlamanın bu nedenlerini göz önünde bulundurun. Yürüyüşe gitmek için 5 neden veya sebeplerden ilki şöyledir;

Sağlıklı Yürüyüş

Her zamankinden çok mu?

Yürüyüşe özgü araştırmaların giderek artan miktarı olsa da yürüme avantajlarıyla ilgili çalışmalar yürüyüşe eşit derecede uygulanabilir.

American Hiking Society’ye göre, yürüyüş, nispeten az sayıda riskle dikkat çekici bir dizi sağlık yararı sağlıyor. Yürüyüşü fiziksel olarak aktif kalmanın bir yolu olarak kullanarak, potansiyel olarak kilo alabilir, kalp hastalığını azaltabilir, hipertansiyonu düşürebilir ve yaşlanmayı yavaşlatabilirsiniz. Aynı zamanda stres ve kaygı azaltarak zihinsel sağlık yararları sunar.

Basit Yürüyüş

Daha sık yürüyüş yaparken iz üzerinde ek dayanıklılık, beceri ve konfor geliştirmeye başlayacaksınız. Ancak şunu düşünelim: İki ayak üzerinde dik yürümekten daha temelde insanlık eden aktivite nedir?

Yürüyüşün güzelliği, arazi yağmurluğunun aksine, doğal olarak ve her gün yaptığımız şeylerin bir uzantısı olmasıdır. Zamanla gelişeceksiniz, ancak ilk öğrenme eğrisi neredeyse varolmadı.

Yürüyerek spor yapmak kolaydır, çünkü yeni başlayanlar için hayal kırıklığı düzeyi düşüktür ve egzersizinizin yoğunluğunu kontrol edebilir ve sizin için uygun olan hızı hesaplayabilirsiniz.

Yürüyüş Ucuzdur

Sadece diğer sporlarla kıyaslandığında, yürüyüş şartları için açık uçlu harcamalarınız  azdır.

İyi çizmeler, uygun kıyafetlerden birkaç parça, rahat bir paket ve neredeyse tamamen hazırsınız.

Yürüyüşe daha fazla ağırlık verdikçe, belki dünyanın dört bir yanındaki yürüyüş tatilini denemeye karar vereceksiniz. Ancak çoğumuz parklara ve parkurlarla doğal alanlara kolayca erişebildiğinden, yürüyüşe çıkmak için çok fazla zaman harcamak zorunda değilsiniz.

Yürüyüş Gerçektir

Hepimiz bilgisayarlarda ve florasan ışıkları altında kapalı mekanlarda çok fazla zaman harcıyoruz. Ya manifatura ve TV izlerken (genellikle manifatura ederken TV seyrederken). Yürüyüş sizi masanızdan çekilmenizi ve doğaya geri adım atmanızı önerir.

Dünyayı doğrudan ve bir filtre olmadan yaşamak ve günün ve mevsimlerin ritimlerini yeniden keşfetmek için bir fırsat. Yürüyüş, kendiliğindenliğin kural olduğu bir unscripted deneyimdir. Hatta birçok kez hiked izi bile can sıkıntısına devam sürprizler sunacaktır.

Ne söyleyebilirim? Gerçeklik, gerçeği her geçen gün yener.

Sonsuza Kadar Yürüyebilirsin

Yürüyüş, çocukları açık havada dünyaya tanıtmanın harika bir yoldur, aynı zamanda tüm hayatlarının keyfini çıkarabilecekleri bir spor. Yani sen …. Yapabilir misin?

Yaralanmalar ya da lojistik zorluklardan dolayı (en son ne zaman bir futbol oyunu için en son 22 kişiyi topladınız?)

Ancak, yürüyüşün etkisi düşük olduğundan ve egzersizinizin yoğunluğunu ve süresini tahmin edebilir ve kontrol edebilirsiniz; bu, ragbi günleriniz tamamlandıktan sonra uzun süre çalışmaya devam edebileceğiniz bir şeydir.

Yaşlandıkça, hızla bir dağa çıkamazsınız. Ancak birçok açıdan, daha iyi bir yürüyüşçü olursunuz. Çevre konusundaki anlayışınız gelişecek ve iz boyunca ayrıntılar ve nüanslar alacaksınız.

Exit mobile version